
Marzena Zagórska
Psychoterapeuta
Rodzaj terapii: Indywidualna
Przyjmuje: dorośli
Miejsce świadczenia usług:
ul. Prądnicka 4 30-002 Kraków
budynek Herbewo, parter
Główna specjalizacja
Zaburzenia lękowe
Niepokój i lęk mogą być przytłaczające, wprowadzają nas w stan ciągłego napięcia i strachu, który może prowadzić do izolacji społecznej, utrudniając codzienne czynności, takie jak wyjście z domu, spotkania towarzyskie czy utrata kontroli nad własnym życiem.
Obszary wsparcia
Zaburzenia nastroju i osobowości
Emocje i sposób, w jaki postrzegamy świat, mają kluczowe znaczenie dla naszego dobrostanu. Zaburzenia nastroju mogą prowadzić do ekstremalnych wahań emocjonalnych. Zaburzenia osobowości wpływają na to, jak interpretujemy rzeczywistość, co może prowadzić do konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych.
Obszary wsparcia
Kryzysy
Niespodziewane wyzwania życiowe mogą powodować intensywne cierpienie psychiczne. Kryzysy są wynikiem sytuacji, które przekraczają nasze dotychczasowe strategie radzenia sobie z problemami, narażając nas na uczucie utraty kontroli nad własnym życiem.
Obszary wsparcia
Traumy
Intensywne, traumatyczne zdarzenia mogą pozostawić trwałe “blizny” na psychice. Są to reakcje na wydarzenia, które zakłóciły poczucie bezpieczeństwa pacjenta, często prowadząc do chronicznego poczucia zagrożenia.
Obszary wsparcia
Związki i relacje
Relacje międzyludzkie, choć są źródłem wielu radości, mogą także być przyczyną konfliktów, nieporozumień i cierpienia psychicznego. Problemy w związkach mogą prowadzić do izolacji i uczucia osamotnienia.
Obszary wsparcia
O mnie
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie Szkoły Psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które rekomendowane jest przez PTP. Wykształcenie uzyskałam na Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku psychologia o specjalności psychologia kliniczna. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na oddziałach psychiatrycznych, w Domach Pomocy Społecznej oraz instytucjach oświatowych.
Moja praktyka opiera się na podejściu psychodynamicznym, gdzie podstawą jest relacja między terapeutą a pacjentem. Dialog między nimi umożliwia zrozumienie przyczyn przeżywanych problemów i wprowadzenie zmian w codziennym funkcjonowaniu. W pracy psychodynamicznej poznajemy siebie i nie forsujemy zmiany. Z czasem im lepiej siebie poznajemy, a co za tym idzie przestajemy się krytykować, zmuszać do bycia kimś, czy bać się samych siebie, dzięki czemu możliwa jest zmiana i poprawa funkcjonowania.
Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi, którym pomagam w problemach takich jak:
- Stany depresyjne, obniżony nastrój, trudności z regulacją emocji.
- Trudności w codziennym funkcjonowaniu, a w tym wypełnianiu ról zawodowych czy też społecznych.
- Codzienne napięcia, stres, zmartwienia.
- Niskie poczucie własnej wartości, obniżona samoocena, poczucie braku kompetencji.
- Poczucie pustki.
- Trudności w budowaniu i utrzymywaniu satysfakcjonujących relacji z innymi.
- Kryzysach życiowych, poczuciu chaosu oraz bezradności.
- Zaburzenia osobowości
Najważniejsze jest dla mnie dobro pacjenta, dlatego też pracuje zgodnie z etyką zawodową pod stałą superwizją oraz poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w kursach i szkoleniach.
Poznaj opinie naszych pacjentów!
Dowiedz się, jakie wrażenia mieli nasi pacjenci po sesjach terapeutycznych i spotkaniach z naszymi specjalistami. Ich opinie są najlepszym dowodem na nasze profesjonalne podejście i zaangażowanie w pomoc.